„Eko Osada – miejsce aktywności obywatelskiej” – projekt z zakresu promocji i organizacji wolontariatu dla międzypokoleniowej grupy mieszkańców Powiatu Brzeskiego- seniorzy, młodzież i dzieci. To dwuletnia inicjatywa finansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, środków Powiatu Brzeskiego oraz z wkładu własnego Vesny. Uczestnicy zadania zaangażują się w rozwój Międzypokoleniowego Centrum Wolontariatu, które Vesna prowadzi i rozwija od 2019 roku, poprzez udział w szkoleniach z zakresu wolontariatu, czy warsztatach zdobnictwa i rękodzieła, a także, akcje takie jak: sprzątanie szlaków turystycznych; świąteczna paczka dla seniora. Uczestnicy będą wspólnie budować i rozwijać Eko Osadę poprzez tworzenie ogrodu społecznego i udział w warsztatach poświęconych ekologii. Na finał projektu zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy z licznymi atrakcyjnymi pokazami i warsztatami z zakresu kultury regionu.

REALIZACJA ZADANIA

Warsztaty pt. "Eco codzienność"

Wspólne budowanie Eko Osady, a w tym warsztaty edukacji ekologicznej oraz tworzenie ogrodu społecznego w Krainie Vesny.
Dziękujemy uczestnikom zadania- mieszkańcom z Żerkowa, Lewniowej, Brzeska i Jadownik za aktywny udział w jesiennym spotkaniu, podczas którego posadziliśmy rośliny w regionie parkingu i między budynkami warsztatowymi. Jesienne spotkania to także czas edukacji ekologicznej i kształtowania proekologicznych postaw, a także czas integracji uczestników zadania poprzez wspólne śpiewy, tańce i wymianę doświadczeń.
Nasze działania w ramach projektu „Eko osada-miejsce aktywności obywatelskiej” są współfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego program #NOWEFIO Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Warsztaty pt. "Eco wzrastanie"

Edukacja przez zabawę !
W Krainie Vesny, dzieci z prywatnego przedszkola “Cypisek” w Brzesku oraz Publicznego Przedszkola w Biesiadkach wzięły udział we wspólnym budowaniu Eko Osady, a w tym tworzenie  ogrodu społecznego oraz  eko warsztaty pt. “Eko wzrastanie”. Edukacja poprzez zabawę to dla dzieci najatrakcyjniejsza forma przekazu. Dzieciaki otrzymały także poczęstunek przygotowany z darów naszego ogrodu. 
Spotkania i warsztaty realizujemy w ramach projektu “Eco osada- miejsce aktywności obywatelskiej”, który jest dofinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z programu #NOWEFIO, Komitet do spraw Pożytku Publicznego oraz Powiat Brzeski.

Sprzątanie szlaków turystycznych 2022

Sprzątanie szlaków turystycznych to cykl wypraw krajoznawczych połączonych z edukacją ekologiczną i sprzątaniem szlaków. 
Dzieci, młodzież i seniorzy przemierzyli urokliwe szlaki Pogórza Wiśnickiego i Rożnowskiego, Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Niepołomickiej. 
Ci fantastyczni ludzie biorą udział w naszym autorskim projekcie, pn. “Eko osada- miejsce aktywności obywatelskiej”, który jest dofinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, program #NOWEFIO, Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Akcja "Świąteczna paczka dla Seniora" 2022

Grudzień był niezwykle aktywny i obfitujący w wydarzenia! Ostatnim było Spotkanie Wigilijne z finałem akcji “Świąteczna Paczka dla Seniora”, która została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Warsztaty rękodzieła i zdobnictwa 2023

Fascynujące zajęcia!

 Pierwsze w tym roku warsztaty rękodzieła, zdobnictwa  i dizajnu a już taaakie efekty! Panie wykonywały fascynatory przy wsparciu Katarzyny Pacewicz-Pyrek oraz dekoracje świąteczne, w tym koszyczki i pisanki pod czujnym okiem artystki, Alicji Paluch. Zobaczcie efekty na zdjęciach. Warsztaty realizujemy w ramach projektu „Eko osada-miejsce aktywności obywatelskiej”, który jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.