Warsztaty tematyczne i terapie dla seniorów!

Każdy warsztat 1,5 godz. 35 zł/os.

Ognisko 1 godz./ 15 zł (kiełbaski, chleb, ketchup i napoje).

Możliwość zamówienia obiadu w cenie 30 zł/os.

 

Zapraszamy do Krainy Vesny, malowniczej eko osady w Gnojniku na Pogórzu Wiśnickim , gdzie prowadzimy klimatyczne miejsce integracji i edukacji, zbudowane w dzikości natury okiełznanej przez pasjonatów turystyki i zdrowego stylu życia. Seniorom zapewnimy integrację i zabawę w zielonej przestrzeni ogrodu, zorganizujemy wciągające warsztaty i animacje z elementami hortiterapii i muzykoterapii! 

W ofercie do wyboru:

  • warsztaty zdrowia – relaksacyjna joga, dynamiczny speed-ball, nordic-walking, poznanie leczniczej mocy ziół i warzyw, komponowanie ogrodowej apteczki, kąpiele leśne i słoneczne, relaksująca gimnastyka vesnańska,
  • warsztaty artystyczne – moda i eko-design, malowanie sztalugowe, tworzenie instalacji artystycznych z naturalnych materiałów, wyplatanie wianków i wicie girland, tworzenie kwiatowych mandali oraz ceramiki ogrodowej,
  • warsztaty kulinarne z dziką kuchnią z wypiekaniem vesnaków, prezentacją różnych sposobów przygotowywania jedzenia na świeżym powietrzu,
  • pikniki integracyjne przy ognisku

Oferty personalizujemy i dostosowujemy do potrzeb i wymagań klientów.

Rezerwacja poprzez kontakt tel. 604 240 442 lub mailowo biuro.vesna@gmail.com
oraz dokonanie wpłaty na rachunek Organizatora nr 17 2030 0045 1110 0000 0279 9510

 

 

Warsztaty edukacji ekologicznej „Eko codzienność”.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają fakty na temat:  zużycia wody;  zagadnień z zakresu ogólnej wiedzy dot. zasobów wodnych i  ich zastosowania w życiu codziennym;  jak oszczędzać wodę na wiele różnych sposobów z analizą, ile wody zużywamy w łazience, kuchni, pralni oraz na zewnątrz; zmiany drobnych nawyków, co sprawi, że woda dosłownie przestanie przeciekać nam przez palce; jak i jakimi metodami można oszczędzać wodę w ogrodzie (podlewanie roślin, przydomowy basen, mycie samochodu /kostki brukowej); w łazience (w czasie mycia, kąpieli i prania); w kuchni (gotowanie, zmywanie naczyń). Recyjkling wody- sposoby pozyskiwania wody z deszczówki, wtórny obieg wody („szara” woda), obieg zamknięty wody, przetwarzanie wody. Warsztaty będą odbywać się plenerach Krainy Vesny z wykorzystaniem dostępnej ekologicznej  infrastruktury oraz zasobów przyrodniczych miejsca. Warsztaty prowadzone przez trenera/edukatora.

Czas trwania warsztatów oraz forma realizacji (zajęcia grupowe i indywidualne) każdorazowo będą dostosowana do potrzeb odbiorców.

Warsztaty z zakresu dietetyki i zdrowego odżywiania.

W trakcie warsztatów przekażemy uczestnikom wiedzę na temat korzystnego wpływu diety na ich organizm poprzez wdrażanie do jadłospisów i akceptowanie zdrowotnych zaleceń dietetycznych dla osób starszych np. konieczność obniżenia kaloryczności pokarmów, ograniczenia tłuszczów zwierzęcych, mięsa, węglowodanów prostych, zwiększenia spożywania owoców, warzyw. Celem zajęć jest nauka zdrowego stylu życia w zakresie diety optymalnej ze względu na wiek i stan zdrowia, ponadto poznanie doświadczeń uczestników grupy w zakresie kultury odżywiania wynikającej z różnych tradycji, obyczajów, regionów pochodzenia uczestników. Będą to zajęcia teoretyczno – praktyczne o charakterze edukacyjnym, połączone z przygotowywaniem przykładowych jadłospisów oraz prostych, ale zdrowych dań w naszej kuchni regionalnej. Zajęcia będą prowadzone przez technologa żywienia z przygotowaniem pedagogicznym.

 Czas trwania warsztatów oraz forma realizacji (zajęcia grupowe i indywidualne) każdorazowo będą dostosowana do potrzeb odbiorców.

Warsztaty z zakresu umiejętności społecznych.

To zajęcia na temat skutecznej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze złością, stresem, negatywnymi emocjami, dbania o swój wizerunek, konieczność ćwiczenia umysłu, dotyczące zagadnień komunikacji społecznej, asertywności i rozwiązywania konfliktów w grupie społecznej, podnoszenie skuteczności działania w grupie zachęcanie do współpracy, motywowanie do aktywności. Celem jest aktywizacja społeczna seniorów, nauka sposobów lepszego funkcjonowania społecznego w grupie, nabycie umiejętności radzenia sobie i pomocy innym w sytuacjach trudnych, stresowych i konfliktowych. Zajęcia prowadzone przez trenera umiejętności społecznych i kompetencji osobistych.

Czas trwania warsztatów oraz forma realizacji (zajęcia grupowe i indywidualne) każdorazowo będą dostosowana do potrzeb odbiorców.

Edukacyjno-profilaktyczne wykłady z elementami dyskusji.

Zajęcia na temat zdrowotnych aspektów starzenia i symptomów somatycznych oraz wynikających z nich sposobów postępowania prozdrowotnego i profilaktyki w zakresie unikania zagrożeń, porady dla osób starszych „Jak żyć długo i szczęśliwie” (ruch i pogodne usposobienie, leki w starszym wieku, higiena psychiczna), wielkie problemy geriatryczne, czy można zaplanować swoją starość, starość – fakty i mity, jak powstrzymać proces starzenia się – hipotezy, jak można stymulować starszych ludzi, potrzeby osób starszych, człowiek starszy w społeczeństwie i systemie opieki zdrowotnej, system wsparcia osób starszych; zajęcia prowadzone przez pracownika socjalnego z kwalifikacjami pielęgniarskimi. Celem tych zajęć jest podniesienie samoświadomości seniorów na temat tego etapu w ich życiu oraz nauka sposobów samodzielnego wpływania na jakość swojego życia. Elementy dyskusji przewidziane są, jako forma informacji zwrotnej dla osoby prowadzącej oraz przejaw uaktywnienia odbiorców; zajęcia prowadzone przez pracownika socjalnego z kwalifikacjami pedagogicznymi, pracującego na co dzień z osobami starszymi.

Czas trwania warsztatów oraz forma realizacji (zajęcia grupowe i indywidualne) każdorazowo będą dostosowana do potrzeb odbiorców.

Zajęcia ruchowe z elementami tańców towarzyskich.

Zajęcia te obejmują zarówno nordic walking, gimnastykę, jak też ruch przy muzyce, wykorzystujący znane uczestnikom tańce towarzyskie. Celem zajęć jest usprawnienie fizyczne seniorów, nauka atrakcyjnych, nieobciążających i modnych form aktywności ruchowej, integrowanie grupy. Warsztaty prowadzone przez trenera z kwalifikacjami w zakresie rehabilitacji ruchowe.

Czas trwania warsztatów oraz forma realizacji (zajęcia grupowe i indywidualne) każdorazowo będą dostosowana do potrzeb odbiorców.

 

Zajęcia plastyczne edukacyjno-aktywizujące w formie tworzenia prac plastycznych.

Tworzenie prac plastycznych z dziedzin takich, jak: malarstwo, grafika, collage, decoupage. Celem zajęć jest pobudzenie aktywności twórczej seniorów, nauka sposobów spędzania czasu wolnego, edukacja w zakresie możliwości współpracy z organizacjami pozarządowymi, wyrabianie poczucia przydatności społecznej osób 60+. Warsztaty prowadzone przez instruktora terapii zajęciowej.

 Czas trwania warsztatów oraz forma realizacji (zajęcia grupowe i indywidualne) każdorazowo będą dostosowana do potrzeb odbiorców.

Hortiterapia i edukacja ekologiczna

Sport i rekreacja

Integracja