„Reintegracja społeczno-zawodowa 2022” – projekt z zakresu wsparcia osób z niepełnosprawnościami realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego oraz z wkładu własnego Vesny. W ramach realizacji projektu uczestnicy otrzymują wielowymiarowe wsparcie z zakresu reintegracji społecznej i zawodowej poprzez doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, wsparcie psychologa, poradnictwo społeczno-prawne, trening kompetencji osobistych i umiejętności interpersonalnych, warsztat kreowania wizerunku osobistego oraz podróż po lokalnym rynku pracy.

Podróż po lokalnym rynku pracy

W podróży po lokalnym rynku pracy uczestnicy projektu odwiedzili  Piekarnię “Baszta” w Czchowie oraz Gospodarstwo i Przedsiębiorstwo Rodzinne w Żmiącej.  Piekarnia to nowy biznes, prowadzony przez młodych przedsiębiorców a gospodarstwo w Żmiącej to przedsiębiorstwo z tradycjami i marką zbudowaną najpierw jako stawy rybne z łowiskiem i przygotowywanymi na miejscu pstrągami a następnie Restauracja przy Młynie oraz suszarnie, wędzarnie i tłocznie owoców.
W podróż zabraliśmy uczestników projektu “Reintegracja społeczno- zawodowa 2022”, który jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie Małopolska

Działania warsztatowe

Wow! Co tu się dzieje!?
To nasze warsztaty o emocjach i ich roli w komunikacji codziennej, rodzinnej, zawodowej, zespołowej…I o tym jak poprzez sztukę, zmianę wizerunku i choćby chwilowe wyjście poza codzienne ramy zachowania, budzimy pozytywne emocje i tworzymy przestrzeń na nowe doznania lub wyzwania.
Ten warsztat poprowadziła artystka i właścicielka marki „Strefa zmian” Monika Stec. Modelką, która poddała się próbie zmiany była Michalina Stachera ale i inni uczestnicy chętnie włączali się w proces warsztatu i to jest piękne.
Ciekawe były także warsztaty innych trenerów. Monika Chochla :: Chce mi się zrobiła cudowne wprowadzenie do całego dnia warsztatowego od strony psychologicznej, a trener Arek Brzeziński mówił o emocjach konsumenta oraz narzędziach manipulacji i wywierania wpływu na odbiorców, klientów.
Warsztaty realizujemy w ramach autorskiego projektu „Reintegracja społeczno-zawodowa 2022” , który jest dofinansowany przez Województwo Małopolskie Małopolska ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.